Еден Азар успеа да ги разбесни навивачите на Реал Мадрид со своето однесување по поразот (2-0- од Челзи на вториот полуфинален меч во Лигата на шампиони.

Тој им честиташе на играчите на својот некогашен тим за пласманот во финалето, се шегуваше и се смееше со нив. Сето ова беше забележано од страна на фановите, кои испратија бројни критики до него.

 

 


sportmedia.mk