Во раните утрински часови, навивачите на ПСЖ се обидоа да им го прекинат сонот на играчите на Барса со огномет среде Париз, пред вечерашниот дуел во Лигата на шампионите.

Настанот се случил утрово во 4 часот по полноќ, а не е познато дали Барселона го пријавиле случајот во полиција.

Неколку ракети беа испукани од страна на навивачите пред дуелот со „каталонците“. Ова не е нешто нова кога станува збор за обидите на секој начин да се вознемири противникот.

Барселона вчера околу 15 часот пристигнаа во Франција, и се сместени во хотелот Пулман во близина на Ајфеловата кула.

 


sportmedia.mk