Финалето на германскиот Куп, кое е закажано за 13. мај во Берлин ќе се играз без публика. Оваа информација ја објави тамошната федерација и ја згасна надежта на фановите дека конечно во живо ќе ја гледаат битката за трофејот.

sportmedia.mk