Само што се врати Фабијан Руиз од изолација и се приклучи на тимот, позитивен тест на коронавирус сега има најскапиот играч, столбот во одбраната Калиду Кулибали.

Кулибали заминува во двонеделна изолација, и тоа како ќе биде хендикеп за одбраната на „Наполитанците“.

Тренерот Гатузо ќе го нема својот капитен за дуелот со Џенова кој се игра утре, а Кулибали нема да биде во комбинација ниту за дуелот со Аталанта во Купот, како и за дерби мечот со Јувентус.

 

sportmedia.mk