Наполи одлучи да не го откупува договорот на Тиемуе Бакајоко од Челзи, па фудбалерот сега е исправен пред можно враќање во Франција. За него во моментов има две отворени опции во Франција – ПСЖ или Лион.

26-годишниот фудбалер е под договор со Челзи до јуни 2022 година, а беше купен е од Монако за 40 милиони евра уште во 2017 година. Тој едвај играше во дресот на „сините“, а најголем дел од периодот по доаѓањето во Англија го помина на позајмици во Милан, Монако и Наполи.

sportmedia.mk