Ајде што не победи на преполниот Пољуд во дуелот со Велс синоќа откако во последните моменти прими гол за конечни 1:1, репрезентацијата на Хвратска има уште еден проблем на своите плеќи. Се повреди стартниот напаѓач на овој дуел Марко Ливаја, втор во редот по повредата на Бруно Петковиќ на стартот на подготовките за овој дуел.

Кој сега ќе биде стартер за „Коцкастите“ во нападот на сериозно важниот дуел за два дена против Турција на гостински терен останува да видиме, а селекторот Далиќ од претходно најави дека нема да има дополнителни повици.

 


sportmedia.mk