Најубавиот гол на Горан Пандев (ВИДЕО)

Горан Пандев даде совршен гол на Џенова која со 3-1 славеше над Верона.

Голот дoлго ќе се памети. Капитенот на македонската репрезентација направи мајсторија во 92' минута а тифозите на Џенова се држеа за глава во чудо:

Ова беше четврти гол сезонава на Пандев на 29 одиграни средби.

Погледнете го совршениот гол на Пандев:

Поврзани

Најнови вести

Коментари