Најтешкиот фудбалер на СП ја крена тренерката и праша: Кој вели дека сум дебел? (ФОТО)

Капитенот на панамската репрезентација Роман Торес на генијален начин одговори на непријатно прашање од страна на новинар на прес-конференција.Новинарот го прашал како ќе го прокоментира тоа што е најтешкиот фудбалер на СП (99 кг),а Торес прво се насмеа,а потоа реагираше на интересен начин.„Кој вели дека сум дебел?"Ја крена маичката,за да ги покаже стомачните мускули.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари