Двомечот од Лигата на Шампионите помеѓу екипите на Јувентус и Порто, во кој португалскиот состав излезе како победник и оди понатаму ќе биде запаметена и по еден раритет. Имено, по завршувањето на вчерашниот дуел во Торино во кој Порто го елиминираше Јувентус, тренерот на гостите Серџо Консеисао како што е запишано во протоколот, замина на прес конференција.

Нормално, во овие корона времиња истата се врши преку апликацијат „Зум“, и нема присатни новинари во салата. На прашањето на прес менаџерот дали има прашања од вклучените новинари, не се одзва ниту еден по што Консеисао мирно го напушти пресот кој не траеше ниту една минута.

 

sportmedia.mk