Рафаел Надал го совлада Американецот Мајк Моа на Австралија опен. Овој меч нема да биде запаметен по играта, туку по несекојдневен инцидент. Една навивачка за време на мечот му покажа среден прст на Шпанецот, кој се насмеа на вавкиот потег.

По барање на судијата, жената со обезбедување беше исфрлена од трибините на „Род Лејвер арената“.

Но, по завршување на дуелот новинарите го прашаа дали ја познава:

„Не ја познавам, не сакам ниту да ја запознаам“, рече Надал. 

 

sportmedia.mk