Аталанта против Рома имаше 1:0 водство, и голема шанса во 65. минута на Муриел. Меѓутоа голгетерот на Аталанта наместо во мрежата, ја испрати топката крај голот, и со тоа веројатно не носејќи победа на својот тим, која што ќе ги однесеше на второто место на табелата.

Муриел од само 5-6 метри сам, не реализираше.

Еве како изгледаше тоа:


sportmedia.mk