МЗТ Скопје лесно и убедливо го совлада МЗТ Скопје Уни Банка во заостанатиот меч од 16. коло во македонската кошаркарска лига. Првата екипа на „Штрковите“ победи со 94:69. Најефикасен на мечот беше Леонид Тодоровски од МЗТ 2 со 23 поени за нешто повеќе од 29 минути игра.

Во победничката екипа најефикасни беа Хасани Гравет со 19 поени, а Крстевски реализираше 12.

MЗТ Скопје сега има скор од 13-6, додека МЗТ Уни Банка во впиша 15-тиот пораз сезонава.

 

sportmedia.mk