МЗТ го добива Работнички -службено со 20 : 0

Дербито меѓу Работнички и МЗТ Скопје и официјално е прекинато и истото нема да се доигра. Неофицијално МЗТ ќе го добие дуелот со службени 20-0.

Дуелот беше прекинат во 27. минута при водство на „центарци" од 51:35.

Судиите донесоа одлука да се испразнат трибините каде што се сместени „Сити Парк Бојс", тоа не им се допадна на кошаркарите кои решија да ја бојкотираат ваквата одлука и да не го продолжат натпреварот.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари