Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Муса Дембеле ги загрижи љубителите на фудбалот откако на денешниот тренинг паднал во бесознание.

Дембеле колабирал во текот на тренингот на мадридскиот тим.

Тренирал со остатокот на играчите кои и натаму се во Мадрид за време на меѓународната пауза, а сите ги шокирал откако паднал на тревата.

Според извештаите 24-годишниот играч за момент изгубил свест, но подоцна успеал самиот да го напушти теренот. Моментално е во болница каде што ќе биде подложен на дополнителни медицински прегледи.

 


sportmedia.mk