Мурињо: Бејл е идеален за Манчестер Јунајтед

ТОП ВЕСТИ

Потоп на кошаркарките во Шведска Објавено пред 3 дена
Мешков Брест ја наполни празната мрежа на Металург Објавено пред 3 дена
Грнчаров го менува Секуловски како прв човек на МЗТ Скопје Објавено пред 3 дена
МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар Објавено пред 4 дена
Милевски: Ќе има промени, овие фудбалери не можат да се носат со предизвикот Објавено пред 4 дена
Легендите 'снимаа', ама што да видат...Минатата генерација беше подобра (ФОТО) Објавено пред 4 дена
Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6-0 Објавено пред 4 дена
МАМА МИА...Мундијал без Италија! Објавено пред 5 дена
Роденден се прави навечер: Комити слават 30 години постоење на дербито со Пелистер Објавено пред 23 часа
Супер-тикет за среќен ден: 7+ Вардар, 7+ Пелистер, победи за Шкендија и за Работнички Објавено пред 2 дена
КОШАРКА 18/11/2017 9:26
Антиќ: Јас сум „пензионер", но Мекејлеб добро би и дошол на репрезентацијата
Антиќ: Јас сум „пензионер", но Мекејлеб...
РАКОМЕТ 17/11/2017 20:24
Вардарки го решија преполовениот Турингер
Вардарки го решија преполовениот...
ФУДБАЛ 17/11/2017 15:37
Роденден се прави навечер: Комити слават 30 години постоење на дербито со Пелистер
Роденден се прави навечер: Комити слават...
РАКОМЕТ 17/11/2017 12:37
Вардар почна да нуди и попусти...за да може да наполни трибини
Вардар почна да нуди и попусти...за...
Дома / Вести / За Мурињо нема дилеми – Бејл е идеален за Јунајтед
За Мурињо нема дилеми – Бејл е идеален за Јунајтед
Автор: ekipa

Објавено: ноември 18, 2017 14:05
За Мурињо нема дилеми – Бејл е идеален за Јунајтед
Герет Бејл и оваа сезона има огромни проблеми со повредите, но Жозе Мурињо не се сомнева дека ќе успее да го извлече најдоброто од велшкиот ас и веќе им порачал на челниците на Манчестер јунајтед да почнат да подготвуваат понуда за поранешниот ас на Тотенхем. Мурињо и минатото лето се интересираше за овој фудбалер, но „кралевите" тогаш решија да не го продавааат велшкиот репрезентативец.

Ситуацијата се промени по новата серија повреди на крилниот офанзивец, со што и тренерот Зидани претседателот Перез го загубија трпението, па веќе е извесно дека Бејл на крајот од сезонава ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу".

„Ѓаволите" се убедени дека новите повреди ќе донесат и намалување на цената на 29-годишниот фудбалер, кој до лани беше проценуван на 90 милиони фунти, но сега би можел да биде достапен и за 60 милиони фунти. Мурињо секогаш само со пофални зборови говорел за Бејл и не ја криел желбата да го доведе овој играч на „Олд трафорд", а во ситуација кога се водат преговори и за нов договор со „специјалниот", јасно е дека ова ќе биде добар начин управата на клубот со исполнување на голема желба да го убеди стратегот и тој да потпише долгорочен договор со најтрофејниот англиски фудбалски колектив.

Поврзани

Најнови вести

Коментари