Српската пејачка откри долго чувана тајна

Му бев љубовница на Новак Ѓоковиќ (Видео)

На Новак Ѓоковиќ му паднав во очи веднаш штом ме виде. Ниту јас не бев рамнодушна, бидејќи навистина сакам спортисти, откри српсакта пејачак и манекенка Слаѓана Дамјановиќ во разговор за српскиот таблоид Свет.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, иако три години е во среќен брак со својата сопруга Јелена, со која го има синот Стефан, а уште едно дете му е на пат, мора да се соочи со минатото и аферата со Слаѓана Дамјановиќ.

-Тоа беше одамна. На Новак Ѓоковиќ му паднав во очи веднаш штом ме виде. Ниту јас не бев рамнодушна, бидејќи навистина сакам спортисти, откри српсакта пејачак и манекенка Дамјановиќ во разговор за српскиот таблоид Свет.

Атрактивната блондинка пред десет години се сретнала со Новак во Атина, каде и наводно почнала нивната љубовна авантура.

-Неколку пати ме однесе на тениски натпревар, н ого гледав од различна ложа со цел ништо да не биде сомнително. Дури го запознав и неговото семејство, изјави сексапилната пејачка од Нови Сад, која повторно размислува да ја оживее кариерата на пејачака на народна музика.

Слаѓана излегуваше на сплавови исклучиво со цел да пронајде добар материјал за брак. Така го запозна Новак, изјави еден од членовите на бендот "2 Хот", чиј член беше Слаѓа.

Вториот тенисер во светот е во брак со сопругата Јелена Ристиќ е од септември 2013 година, со која една година подоцна го доби синот Стефан.

Ѓоковиќ последниве неколку месеци не е во најдобра форма. Тој од статрот на новата сезона има освоено само една титула на АТП турнирот во Доха, каде во финалето го совлада Британецот Енди Мареј. Потоа беше рано елиминиран на првиот грен слем турнир Австралија опен, загуби во раната фаза на турнирите во Акапулко и Индијан Велс. Поради повреда на лактот го откажа настапот на мастерсот во Мајами, кој стартува од денеска, но најверојатно ќе биде дел од првиот турнир сезонава на земјена подлога во Монте Карло, на почетокот од наредниот месец.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари