Џиџи Буфон

Може еден од Монако и Реал (М)

Знаев дека имаме одлични шанси на вториот натпревар, но бев сигурен дека Барса нема да постигне ниту еден гол, изјави Буфон

Легендарниот голман на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Џиџи Буфон, откри какви се неговите очекувања кога е во прашање утрешната ждрепка за полуфиналната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Можеби ќе биде подобро да играме со Монако или Реал Мадрид. Тие се уште се борат за шампионската титула, а бидејќи е крај на сезоната, ќе мора да менуваат. Успеавме да се пласирамие на сметка на најдобриот тим во светот. Знаев дека имаме одлични шанси на вториот натпревар, но бев сигурен дека Барса нема да постигне ниту еден гол, изјави Буфон.

Поврзани

Најнови вести

Коментари