Со трите гола на Жерард Морено, тимот на Виљареал стигна до убедлив триумф на гостувањето кај Гранада од конечни 0:3. Морено покрај тоа што погоди три пати во мрежата на противникот, два пати од пенал, еднаш ја погоди и гредата, што значи дека на овој меч одработи буквално „сиумултанка“.

Ова беше првиот меч денешната програма во Примера. Виљареал со овите три бода е петти со 46 бодови, додека пак Гранада е во моментов осма

sportmedia.mk