Некогашниот сопственик на Интер Масимо Морати тврди дека овој тим има сили и квалитет да освои Скудето.

После девет години Јувентус може да остане без титула, во моментов во најдобра позиција се наоѓа Интер, по победата над Аталанта, има шест бода предност во однос на Милан и 10 пред Јувентус.

sportmedia.mk