Моменти за паметење. Во годината на пандемија Интер ја освои шампионската титулата во Италија и со тоа ја прекина доминацијата на Јувентус. Уште минатата недела „нероаѕурите“ ја освоија титулата, а денеска на „Џузепе Меаца“ беа пречекани од околу 3000 навивачи. Мораше да реагира и обезбедувањето за да се направи место да поминат автобусите со играчите и тренерите на Интер кои дојдоа на „Меаца“ да го одиграат натпреварот со Сампдорија.

Прославата почна околу 15 часот по локално време. Еве како изгледаше прославата.


sportmedia.mk