Тимур Дибиров во минатото коло влезе во историјата на Лигата на шампиони, стана четвртиот играч во ова натпреварување кој стигнал до бројката од 1.000 погодоци.

Пред почетокот на дуелот меѓу Вардар 1961 и Пик Сегед, клупската икона доби подароци од клубот за 1.000 постигнати голови во ЕХФ лигата на шампионите.

Во Лигата на шампиони на првото место на вечната листа на стрелци е Кирил Лазаров, следуваат Момир Илиќ и Никола Карабатиќ.

Фото: Денис Дуковски / РК Вардар1961

sportmedia.mk