Нивниот однос за едни е непримерен, додека другите им порачуваат дека се прекрасно семејство…

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Покрај оваа фотографија на социјалните мрежи тие имаат објавени и многу други на кои се во слично издание…

Семејството на момчето на Анастасија Ражнатовиќ, Немања Гудељ веќе некое време е на мета на критики.

И тоа заради една банална работа, односно затоа што премногу се гушкаат и бакнуваат во семејството, нешто што многу корисници на социјалните мрежи го сметаат за непримерно и неприродно однесување.

 

 

Па така не помина незабележано фотографијата на која помладата сестра н Немања, Вања, го бакнува својот брат во уста.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Покрај ова фотографија на социјалните мрежи тие имаат објавени и многу други на кои се во слично издание.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Па така на пример, како што објави деновиве српскиот портал „Нова.рс“, на една исто така необична фотографија Немања лежи разголен во креветот, додека неговата родена мајка го гуша и бакнува во рамото.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Ваков однос мајката и ќерката имаат и со Драгиша, помладиот брат на Немања, но и ќерката со нејзиниот татко.

 

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

На една од нив Вања го храни својот брат, а под фотографијата пишува „Го хранам како бебенце“, што беше доволно твитерашите да ја критикуваат и оваа фотографија да ја означат како непримерна.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, познатиот фудбалер во центарот на вниманието кај пошироката јавност на Балканот се најде и откако обелодени дека е во врска со Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк-дивата Цеца Ражнатовиќ.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Но на нив многу поретко можеме да го видиме со Анастасија, за разлика од тоа што семејството постојано објавува фотки.

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Слични реакции добива и поранешниот фудбалер Дејвид Бекам кој сака да се бакнува во уста со ќерката Харпер.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

И овој потег наидува на осуда од страна на многу корисници на социјалните мрежи, но очигледно дека Бекам не е премногу загрижен за нивните критики, па и понатаму не се откажува од ваквиот начин на изразување на родителската нежност иако ќерка му веќе има 11 години.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Тој тоа го повтори пред неколку месеци, а реакцијата на луѓето и тогаш беше иста – многумина беа згрозени.

 

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Но тоа очигледно и во домот на семејството Бекам е вообичаена работа бидејќи и Викторија има објавено како се бакнува со децата во уста.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 

 

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фото: Принтскрин/ Инстаграм