Играчот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ, одговори на прашањето за ситуацијата со договорот со „кралкиот клуб“, кој му истекува ова лето.

„Преговорите течат добро. Не можам да кажам ништо друго. Отсекогаш сум велел дека сакам да продолжам да играм за Реал Мадрид, дека сум среќен тука и се надевам дека ќе играм за клубот и следната сезона“, изјавил Хрватот.

Модриќ ги брани боите на Реал Мадрид од 2012 година. Како дел од мадридскиот тим, Хрватот двапати стана шампион на Шпанија, го освои Купот и три Суперкупа на Шпанија, а исто така освои четири трофеи во Лигата на шампионите, три УЕФА Суперкупа и четири светски клупски шампионати.

 

sportmedia.mk