РЕАЛ (М) Е ОПСЕДНАТ СО НАПАЃАЧОТ НА ТОТЕНХЕМ

Модриќ и Бејл за Кејн

Англиските медиуми открија дека челниците на Тотенхем се подготвени да ја прекинат соработката со Кејн само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 200 мил. евра

Бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, ќе биде летен приоритет на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М).

Доколку не биде прифатена паричната понуда, раковдоните лица на "кралскиот клуб" се подготвени во обратната насока да го испратат хравтскиот интернационалец Лука Модриќ и репрезентативецот на Велс, Герет Бејл, кој во минатото го носеше дресот на Тотенхем.

Англиските медиуми открија дека челниците на Тотенхем се подготвени да ја прекинат соработката со Кејн само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 200 мил. евра.

Поврзани

Најнови вести

Коментари