Како и што најавивме, нашиот прв репрезентативен голман Никола Митревски по добиениот негативен ПЦР тест во Македонија, вечерва допатува во Дебрецен.

Тој им се приклучи на нашите репрезентативци и беше поздравен со овации

Од тестирањето пред мечот со Црна Гора ќе зависи дали тој ќе биде на голот на нашата селекција за вториот меч на ова европско првенство.

sportmedia.mk