Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски и натаму продолжува со одличните партии во португалското првенство. Порто во 26. коло на домашен терен во дербито против Спортинг славеше со 33:30 со голем пресврт во завршницата.

Митревски уште еднаш потврди дека брани во животна форма и беше еден од најзаслужните за победата портив Спортинг. Спортинг беше многу близу до успех, но Порто не дозволи да претрпи пораз  со што го задржа првото место на табелата, пред Спортинг и Бенфика.

 

sportmedia.mk