Покрај одличната партија и клучните одбрани, Никола Митревски по триумфот на неговиот Порто над Спортинг од 33-30, во центарот на вниманието по еден потег.

Македонскиот репрезентативец во 26. минута при 30-30 кога Порто ја направи клучната серија, го одбрани нападот на противникот, одбиената топка сакаше да ја спаси, изведе фудбалски потег, на крајот го погоди судијата на незгодно место.

Овој момент стана хит на социјалните мрежи.

sportmedia.mk