Кошаркарите на Милвоки први обезбедија пласман во втората рунда од НБА плеј-офот. Во четвртиот меч со Мајами, Бакс обезбедија уште една победа, овој пат со 120:103 и експресно го елиминираа финалистот од минатата сезона.

Најефикасен кај Милвоки беше Брук Лопез со 25 поени, додека Брајан Форбс даде 22 поени. Кај Мајами најдобар беше Бам Адебајо со 20 поени.

 

sportmedia.mk