Милан славеше со убедливи 5:1 против Фиорентина (ВИДЕО)

Милан славеше со убедливи 5:1 против Фиорентина и на тој начин го освои шестото место во Серија А, кое гарантира директен пласман во групната фаза на Лига Европа.

Гостите поведоа преку Симеоне, но Чалханоглу израмни со гол од слободен удар, а на негова асистенција, Кутроне до крајот на првиот дел направи целосен пресврт.

 

Во вториот дел, голови за Милан постигнаа Калиниќ, Кутроне и Бонавентура за конечни 5:1.

Поврзани

Најнови вести

Коментари