Дарко Мицевски се најде во тимот на колото во шампионатот на Летонија. По ремито на гостински терен против тимот на Мета од 3:3, во кое нашиот интернационалец беше стрелец, јавноста во оваа земја оцени дека неговата изведба е вредна да се најде во најдобрите единаесет.

Мицевски ја игра првата полусезона во тимот на РФС и засега одлично се снаоѓа. Има полна минутажа, очигледно игра сериозна улога во тимот.

РФС во моментов е четврти на табелата и фаќа позитивна серија од две победи и реми на последните три натревари.

 

sportmedia.mk