Барселона вчера беше поразена од Севиља во полуфиналето во Купот на Кралот со 2-0. Каталонците имаа свои шанси, но не ги искористија, па ќе имаат тешка задача во реванш мечот.

По овој дуел во центарот на вниманието се најде Лионел Меси. Ѕвездата на Барселона во последно време брзо го губи трпението, а доказ за тоа е исклучувањето против Атлетик Билбао.

Многумина веруваат дека Меси требаше да биде казнет по контактот со Жоан Џордан. Аргентинецот беше сопрен од страна на фудбалерот на Севиља, Лео се обиде да му ја одзеде топката. Начинот на кој го стори тоа беше далеку од спортски, го удри со лакт во лице, но мина без казна.


sportmedia.mk