Меси елегантен, Дени Алвеш како дилер


Вечерва во Лондон, ФИФА ќе ги додели најважните награди, а Меси е еден од трите номинирани.

За да не остане секоја гала-церемонија без сеир за нечиј стајлинг се погрижи Дани Алвеш, поранешниот соиграч на Меси во Барселона, а сега соиграч на Нејмар во ПСЖ.

Бразилецот позираше пред фотографите, а во центарот на вниманието се најде неговата крајно необично сако.

Поврзани

Најнови вести

Коментари