Играчот на Наполи и репрезентативец на Белгија Дрис Мертенс не е потешко повреден. Тој имаше пех на мечот против Чешка (1:1) одигран во рамките од квалификациите за Мундијалот, и се до сега не се знаеше тежината на повредата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи само за исчашување и дека тој веројатно нема да настапи во вторник против Белорусија за својот национален тим, но дека многу бргу ќе им се врати на тренинзите.

 

sportmedia.mk