Првиот голман на екипата на Челзи, Едуард Менди се повреди на мечот од послендото коло во Премиер лигата кој „сините“ го играат на гости против Астон Вила и во моментов губат со 2:0.

Менди се пожали на болки и излезе уште на полувреме, а на негово место влезе Кепа.

Сите во моментов се прашуваат што се случува и дали Менди ќе биде подготвен за финалето од Лигата на Шампионите кое се игра на 29 мај.

 

sportmedia.mk