Еден од најталентираните млади фудбалери во Англија, членот на Манчестер Јунајтед Мејсон Гринвуд потпиша нов договор со тимот од Олд Трафорд со важење до 2025 година.

Тој е дете на клубот и досега нема настапувано за друга екипа освен за Манчестер Јунајтед што секако помогна во целата ситуација тој да потпише богат нов договор.

Има 19. години, а веќе има сениорски настап за својата земја, и мноштво настапи за младинските селекции на Англија.

Досега веќе има педесетина настапи за Јунајтед но сеуште има многу за докажување пред себе и пред јавноста која многу очекува од него.

 

sportmedia.mk