Толку од ПСЖ

Матуиди побара да биде продаден

Крилниот напаѓач има помала минутажа откако во тренерското столче седна Унаи Емери и поради таа причина сака да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Крилниот напаѓач на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Блаисе Матуиди, пред неколку дена ги информирал клупските челници дека сака да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Репрезентативецот на Франција е проценет на околу 40 мил. евра, а најголем интерес за неговите услуги покажаа раководните лица на италијанскиот калчо гигант Јувентус.

Крилниот напаѓач има помала минутажа откако во тренерското столче седна Унаи Емери и поради таа причина сака да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Поврзани

Најнови вести

Коментари