Досегашниот голман на Шпанскиот тим Еибар, Србинот Марко Дмитровиќ својата кариера ќе ја продолжи во Севиља. Искусниот сега веќе 29. годишен чувар на мрежата зенитот на својата кариера ќе го има во Севиља, откако одлично одбрани последните неколку сезони.

Тој беше дел и од тимот на Алкоркон, а во својата кариера настапуваше и за тимот на Ујспешт. Беше и во Англија дел од тимот на Чарлтон, а иако ја мина целата младинска школа на Црвена Звезда во овој клуб никогаш не доби шанса.

 

sportmedia.mk