Екс репрезентативецот на Чиле и интернационалец во редовите на Ливерпул, Бетис, ЦСКА Москва, Реал Сосиедад, Марк Гозалес синоќа доживеал срцев удар.

Ова за локалните медиуми го потврди неговата сопруга Маура Ривера, која вели дека последните 24 часа биле ужасни за неа и за нејзиното семејство.

Моменталната состојба на 36. годишниот фудбалер не е позната и јавноста во Чиле засега не сака да шпекулира. Тој последно играше за тимот на Магаљанеш во домашниот шампионат на Чиле во сезоната 2018/19.

 

sportmedia.mk