Маракана експлодираше – падна Ливерпул, историска победа на Звезда во ЛШ

Небото се отвори, чудо се случи на "Маракана"! Играчите на Ѕвезда го поразија Ливерпул вице-шампион на Европа, со двојниот погодок на стрелецот Милан Павков - 2: 0 (2: 0)!

Српскиот шампион направи сензација! Го победи носителот на пет евроспки титули!

На тој начин Ѕвезда ја освои првата, историска победа во Лигата на шампионите и со четири освоени поени во истиот број натпревари, се замеша во пролетната борба во Европа.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари