Екс  – југословенската колонија во Милан дефинитивно останива без еден член. Искусниот Марио Манџукиќ официјално си заминува од тимот ова лето, а преку социјалните мрежи тој и се прости од клубот.

„Благодарност до сите во клубот за укажаната шанса и ми беше чест и задоволство да настапувам за Милан. Честитки на освоеното место во првенството, на пласманот во Лигата на Шампионите и на сите ви посакувам многу успех во иднина“ – напиша Манџукиќ.

 

sportmedia.mk