Италијанскиот национален тим со „измешан“ состав ќе брка трета победа во групата, и ќе се обиде да го освои првото место на табелата во групата „А“. Роберто Манчини се одлучи на клупата да го остави Имобиле, како и некои играчи како Инсиње, Берарди, Локатели, а да им даде шанса на Песина, Киеза, Белоти и Бернардески. ТУка е и Емерсон, како и Толои кои добиваат шанса.

Велс, пак, ќе го одигра со најсилниот состав, затоа што нивниот пласман и натаму „виси“, иако со четири бодови се на добар пат да продолжат во следната фаза.

sportmedia.mk