Манчестер Сити сè уште бара начин како да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Кевин Де Бруин.

Според „Тајмс“, „граѓаните“ му дале втора, подобрена понуда на играчот. Платата наведена во договорот не е одредена, но се забележува дека обете страни во преговорите се надеваат дека договорот може да се комплетира пред крајот на сезоната.

Актуелниот договор на Де Бруин со Манчестер Сити трае до летото 2023 година. Според актуелните бројки, Белгиецот добива околу 310.000 фунти неделна плата, земајќи ги предвид и бонусите.

sportmedia.mk