Манчестер Сити веќе може да ја слави титулата, и тоа уште викендов. Со денешната победа над Кристал Палас, направи разлика пред Манчестер Јунајтед, и доколку тимот од Олд Трафорд не го совлада Ливерпул, тогаш и дефинитивно титулата оди во плавиот дел на Манчестер.

Агуеро и Торес во вториот дел му ја донесоа победа на „граѓаните“ кои нема сомневање дека ќе освојат нова титула, а потоа може да се фокусираат кон полуфиналето од ЛШ и дуелот со ПСЖ. Голема е веројатноста дека и таму ќе обезбедат финале.

 

sportmedia.mk