И фудбалерите на Манчестер Сити со своите навивачи денеска имаа посебен ден. По последните дуели од сезоната во Премиер лигата, „грааните“ и официјално беа крунисани како нов шампион на Англија.

Момците на Пеп Гвардиола ја вратија титулата во градот по пауза од една година и да ја запечатат седмата титула во историјата на клубот со „петарда“ во мрежата на Евертон (5:0).

The post Манчестер Сити го крена шампионскиот пехар по седмипат (ФОТO) appeared first on sportmedia.mk.

sportmedia.mk