Одложениот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул ќе се одржи на 13 мај, објави Премиер лигата. Натпреварот требаше да се одигра минатата недела, но масовните протести на навивачите на „црвените ѓаволи“ против управата на клубот доведоа до одложување.

Па така, густиот распоред на мечеви кои Јунајтед мора да ги одигра направи да еден од главните мечеви сезонава да се одигра следната недела.

 

sportmedia.mk