Манчестер Јунајтед планира да го продолжи договорот со Оле Гунар Солскјер.

Според „Телеграф“, и покрај тоа што тимот не освои ниту еден трофеј оваа сезона, потпретседателот Ед Вудворд ќе му понуди на Норвежанецот нов тригодишен договор.

На лето, клубот ќе направи најмалку четири трансфери за да го засили тимот. Крилото на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо се издвојува меѓу приоритетните цели, а исто така ќе бидат проценети и можностите за потпис на нов централен напаѓач, дефанзивец и млад централен играч за врска.

sportmedia.mk