Дејан Манасков се врати на врвот на листата на најдобри стрелци во Веспрем. Македонскиот репрезентативец по нови 45 меча во дресот на унгарскиот првак има 145 погодоци. Зад Манасков се Петар Ненадиќ и Андреас Нилсон со два гола помалку.

sportmedia.mk