Веспрем немаше проблеми во пласманот во полуфиналето на Купот. Апсолутно ја оправда фаворитската улога против Ференцварош, совладувајќи го со убедливи 42:30. Веспрем во првиот дел се стекна со предност од седум разлика, а во вториот дел само рутински ја одржуваше и зголемуваше за конечен триумф.

Ова е добра увертира на Веспрем пред мечевите од Лигата на шампионите против Вардар. Манасков одигра солиден меч и постигна 4 гола во победата на својата екипа.

 

sportmedia.mk