Љупчо Малинков е промовиран како нов тренер на Сигал Приштина. Македонскиот стратег и косовскиот тим потпишаа договор до крајот на сезоната.

Поранешниот помошен тренер во македонската кошаркарска репрезентација, кој претходно го водеше тимот на Пелистер и Фени Индустри, ќе има тешка задача. Приштина се наоѓа на претпоследното место на табелата, има скор од седум победи и 14 порази.

 


sportmedia.mk