За време на интервјуто дадено за официјалниот ТВ Канал на Милан, Паоло Малдини го потврди заминувањето на младиот голман, Џиџи Донарума.

„Тој беше лидер и честопати капитен. Луѓето тешко можат да разберат што значи да се биде професионалец, кој мора да биде подготвен да ги менува дресовите. Тешко е да се прифати, сè потешко е да се најдат зборови. Мора да имаме почит кон оние што му дадоа толку многу на Милан. Патеките се разминуваат, можам само да му посакам се најдобро“, изјавил Малдини.

sportmedia.mk